Dalībnieki

Aleksandrs

Senzemē no 2016 gada.
Pamatdarbs – tūrisma gids. Senzemē nodarbojas ar dzintara apstrādi un loka saušanu (kaut gan ar loka šaušanu nodarbojas arī ārpus Senzemes).
Interešu loks – Baltijas jūras reģiona vēsture (dzelzslaikmets, agrie viduslaiki).

Andris

Senzemē kopš 2007. gada.

Pamatnodarbošanās – students LLU Lauku inženieru fakultātē.

Senzemē nodarbojos ar senajām cīņām.

 

Anita

Senzemē kopš dibināšanas

Sistēmbibliotekāre Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

Tautas daiļamata meistare, audēja

Nodarbojas ar aušanu, šūšanu, izšūšanu, lokšaušanu, sietiņu gatavošanu un blenšanu caur 15.gs. brillēm.

Patīk lasīt populārzinātnisku literatūru un fantastiku. Patīk pasākumi pa dienu, nevis nakti.

Artis

Viens no Senzemes dibinātājiem. Pamatnodarbošanās – tūrisma gids un senlietu (galvenokārt – ieroču un bruņu) atdarinājumu izgatavotājs. Senzemē nodarbojas ar cīņām un lokšaušanu, kā arī gatavo dažādus metāla izstrādājumus. Papildus Latvijas teritorijas maztautu ieroču un bruņojuma izpētei interesējas arī par Vendelas periodu Skandināvijā un 14/15 gadsimta cīņas mākslām Rietumeiropā. .

 

 

Dagnija

Viena no Senzemes dibinātājiem.

Interesējas par paleoģeogrāfiju.

 

 

 

 

 

Ginta

Senzemē kopš 2005. gada. Pamatnodarbošanās- grāmatvedis. Senzemē pārsvarā darbojas ar sieviešu rokdarbiem- adatas pinumu, vērpšanu, celošanu.

 

 

 

 

 

Gita (Raine)

Senzemē kopš 2011. gada.

Pamatnodarbošanās – atkarībā no sezonas audzinātāja vai lietvede. Senzemē nodarbojos ar sieviešu rokdarbiem.

 

 

 

 

 

Gunta

Senzemē kopš tās pirmsākumiem. Tulkotāja. Šuj, celo, ver krelles. Papildus 11.-13. gs. Latvijas kultūras izpētei interesējas un gatavo 15. gs. Rietumeiropas, galvenokārt, Nīderlandes tērpus un kaklarotas. Intereses – folklora, fantastika, mūzika. Dzied un spēlē folkloras kopā “Laiva”. .

 

 

 

Ilze

Senzemē no 2008. gada novembra

Masiere un ergoterapijas studente. Pamatnodarbes – ādu apstrāde, galvenā dzirnavu operatore, bet mēdzu nodarboties arī ar dažādiem rokdarbiem – celošana, adatas pinums, šūšana.

 

 

 

 

Inese

Senzemē kopš 2006 gada. Pēc izglītības kultūras vēstures un vizuālās mākslas skolotāja. Brīvajā laikā patīk spēlēt kokli un fotografēt. Nevar savu dzīvi iedomāties bez kaķiem. Senzemē nodarbojas ar apģērba darināšanu un ādas apstrādi. Interesējas par ārstnieciskajiem augiem.

 

 

 

Juris

Senzemē no 2006. gada.

Biedrībā nodarbojas ar kokapstrādi-trauku ,karošu izgatavošana, lādes, mēbeles. intereses- viduslaiku mēbeles, celtniecība, kuģniecība, lokšaušana

 

 

 

 

Laura

Senzemē kopš 2005. gada. Pamatnodarbošanās- gide. Senzemē nodarbojas ar sieviešu rokdarbiem-šūšanu, celošanu, adatas pinumu. Intereses- tērpi (Latvijas teritorija X-XIII gs., Rietumeiropas XIV-XV gs. tērpi (galvenokārt- Spānija, Anglija, Francija)).

 

Lilita

Senzemē kopš dibināšanas

Referente LR Finanšu ministrijā Tautas daiļamata meistare, audēja Nodarbojas ar aušanu, celošanu, šūšanu un izšūšanu, malšanu, necieš daudzdienu pasākumus; stendā rūpējas par dekorācijām, rekvizītiem un mizanscēnu. Patīk lasīt grāmatas, patīk rokdarbi, dažkārt patīk gatavot ēst. Patīk visu darīt pēc iespējas pareizi un pēc noteikumiem.

 

 

Oskars

Senzemē kopš 2007. gada. ”Brīvmākslinieks”, nodarbojos ar senajām cīņām, ādas apstrādi, apavu šūšanu.

 

 

 

 

 

Pēteris

Senzemē kopš 2009.gada.

Senzemē nodarbojas ar kokapstrādi

 

 

 

 

Raivis

Senzemē kopš 2009. gada. Senzemē nodarbojas ar metālapstrādi un rotu gatavošanu.

 

 

 

 

 

 

 

Renāte (Zīle)

Senzemē kopš 2009.gada.

Vasarās vācu dziedniecības augus. Ziemās celoju jostas un apaudus, pinu zeķes un cimdus, pētu muzejos seno apģērbu un cenšos nonākt līdz grūti izprotamu procesu un lietu rekonstrukcijām. Pasākumos iepazīstinu ļaudis ar dziedniecības augiem, vērpju ar vārpstiņu, pinu ar adatu un stāstu, kas tas ir, aužu celu jostas un apaudus.

 

 

Valdis

Senzemē kopš 2009.gada.

Vasarās vācu dziedniecības augus un meklēju kokmateriālus. Ziemās dzeru zāļu tējas un apstrādāju sameklētos kokus: reizēm top karotes un bļodiņas, reizēm seno ēku rekonstrukcijas. Pasākumos iepazīstinu ļaudis ar dziedniecības augiem, rādu kā top koka mājsaimniecības priekšmeti

 

One thought on “Dalībnieki

  1. Labdien!

    Mani interesē,cik izmaksā tērpa izgatavošana(piemēram Švābija 15.gs)?

    Paldies!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *