Festivāls „Baltijas Saule 2004”

Saulainā sestdienas rītā, pašā Rīgas sirdī — Zaķusalā — pulcējās desmitiem cilvēku, lai godinātu lielāko 13. gadsimtā izcīnīto kopīgo baltu tautu uzvaru kaujā pret krustnešiem pie Saules, pateicoties kurai pirms 768 gadiem 1236. gadā smagu sakāvi cieta Zobenbrāļu ordenis, kas pēc tās vairs neatguvās.

Festivāls sākās ar krāšņu dalībnieku gājienu, pasākuma organizatoru un varas pārstāvju svinīgajām uzrunām, pēc kurām apmeklētāji varēja sākt baudīt dažādu folkloras kopu koncertu un vērot dažādo amatnieku kopu demonstrējumus, ielocīt kājas kādā dejas solī vai veldzēties ar kādu putojoša vai dzirkstoša dzēriena kausu. Dalībnieku skaitā bija arī „Senzeme”, kas jau tradicionāli demonstrēja senos amatus, gan karotāju lietas. Ikviens apmeklētājs varēja pie „Senzemes” telts iepazīties arī ar senajām bruņām un ieročiem. Tā kā pasākuma kulminācijā bija paredzēts Saules kaujas inscenējums, tad šo lietu trūkums Zaķusalā nebija vērojams. Kauja izvērtās visai plaša un iespaidīga. Kopā ar lielāko Latvijas un Lietuvas seno cīņu klubu pārstāvjiem tajā piedalījās arī divi senzemieši. Kā jau tas bija gaidāms, krustneši cieta pilnīgu zaudējumu.

 Festivāla nobeigumā smagās mūzikas koncerts vienoja itin visus — īpaši priecēja somu viesi „Thurisas” un, protams, pašmāju „Skyforger”. Koncerta pērkondimdošās skaņas tricināja gaisu līdz pat brīdim, kad liela daļa festivāla apmeklētāju devās uz danču pasākumu RTU telpās.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *