Vikingu tirgus Pukisāri salā

Jau otro reizi Senzeme viesojās viesmīlīgajā Pukisāri salā pašā Helsinku centrā, kur ceļotāja acīm industriālo ainavu pēkšņi nomaina patīkams kontrasts — nonākšana vēlā dzelzs laikmeta tirdzniecības apmetnē. Šogad Senzeme šo jauko vietu apmeklēja kuplākā — 8 cilvēku — sastāvā. Diemžēl laika apstākļi augusta beigās tālajā ziemeļzemē bija diezgan nepatīkami, un par sevi lika manīt arī jūras tuvums.

Šajā reizē „Vikingu tirgus” organizatori izlēma atkāpties no tradīcijas tirgus pirmo dienu veidot kā slēgta tipa pasākumu tikai dalībniekiem — nelāgās laika apstākļu prognozes dēļ interesentiem Pukisāri salā tika ļauts ierasties arī sestdien, kā rezultātā pirmajā dienā salā bija vērojams itin liels apmeklētāju pieplūdums. Mierīgā pēcpusdiena tika izmantota jaukam braucienam ar vikingu tirdzniecības kuģa kopiju „Sotka”.

 Pasākuma otrās dienas rīts dalībniekus un dažus atmaldījušos apmeklētājus sagaidīja ar ledainām lietus gāzēm un iespaidīgām vēja brāzmām. Tādējādi izpalika kaujas inscenējums, kā vietā visiem karot gribētājiem bija iespēja piedalīties bruņinieku ierindas apmācībā. Tomēr, neskatoties uz visām ķibelēm, brauciens jāatzīmē kā izdevies, gūti lieliski iespaidi, jauna pieredze un vērtīgi kontakti. Vēl tikai jānovēl salas saimniekam Dirkam Šnaideram izturība un veiksme iesāktā projekta turpināšanā!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *