Šogad jau otro gadu Apoles pilskalnā Lietuvas seno cīņu klubi „Vilkatlakai” un „Kovarnis” kopā ar Skodas rajona pašvaldību organizēja seno amatu un cīņu festivālu Apuole 854 . Kā jau tas jaušams no nosaukuma, festivāla tematika veltīta seno kuršu cīņai ar skandināvu iekarotājiem pirms 1150 gadiem Kurzemes piekrastē, un līdz ar to lielākais uzsvars likts uz seno cīņu demonstrējumiem un spēcīgākā karotāja noskaidrošanu turnīrā.
Festivālā bija pārstāvēti šādi seno cīņu klubi: „Vilkatlakai”, „Kovarnis”, „Varingis”, (Lietuva), „Valhalla” (Polija), kura pārstāvis arī izcīnīja uzvaru turnīrā, vairāki „Senzemes” un viens „Vilkaču” pārstāvis u.c.
Senos amatus pārstāvēja Lietuvas eksperimentālās arheoloģijas klubs „Pajauta” un Latvijas „Senās vides darbnīca” — „Senzeme” šoreiz izņēmuma kārtā bija ieradušies tikai kā cīnītāji. Par muzikālo pavadījumu rūpējās vairākas folkloras grupas: „Baltuva”, „Vaiguva”, „Trys Keturiose” (Lietuva) „Auļi”, „Vilki”, „Trokšņu iela” (Latvija).
Arī par skatītājiem bija padomāts un tie varēja iesaistīties dažādās savdabīgās izklaidēs, no kurām lokšaušana un cirvja mešana vēl ir gana tradicionālas. Viseksotiskākā izklaide, kas guva lielāko skatītāju atzinību, bija savdabīga cīņa turnīra laukumā ar aizsietām acīm, lietojot polsterētas rungas.
Neskatoties uz to, ka šim festivālam vēl ir samērā nesena vēsture, tas bija ļoti labi noorganizēts — apmeklētājiem tas bija bez maksas un arī par dalībnieku vēlmēm bija padomāts. Pasākuma norisi nespēja traucēt pat brīžam diezgan dramatiskie laika apstākļi. Atliek novēlēt organizatoriem drosmi un izturību šādu pasākumu organizācijā arī citus gadus