“Siena talka” Ķoņos

Pašā vasaras vidū — 30.jūlijā — Senzeme piedalījās siena laika norisēm veltītā projektā „Div’ pļaviņas es nopļāvu”, jeb siena talka Ķoņu kalnā, ko organizēja Valmieras rajona Ķoņu pagasta pašvaldība. Tā ietvaros Ķoņu pagastmājā notika konference Latviska dzīvesziņa gudrībai, veiksmei un veselībai un folkloras kolektīvu koncerts Rūjas upes krastā esošajās Ķoņu dzirnavās, kurās vēl joprojām darbojas 19.gs. barona fon Mezenkampfa laikā uzstādītās vilnas kāršanas, vērpšanas un velšanas mašīnas, kas kļūst par arvien populārāku tūrisma objektu.

 Pēc pusdienlaika galvenās aktivitātes pārcēlās uz Ķoņu kalnu, kas ir ne tikai apkārtnes augstākais punkts, bet, domājams, arī sena sapulču un saietu vieta. Diemžēl padomju laika grantsbedres šo unikālo kalnu (Lielākais Latvijas drumlins!) krietni papostījušas. Norisinājās dažādas aktivitātes saistībā ar siena laiku pagātnē, darbojās amatnieki. Senzeme demonstrēja visu, kas saistās ar seno apģērbu izgatavošanu — vērpšanu, aušanu, šūšanu un ādas apavu gatavošanu. Ikviens interesents varēja senos apģērbus arī pielaikot.

 Pasākuma nobeigumā bija danči, rotaļas, koncerts un daudz Rūjienas saldējuma, bet Senzeme jau mēroja tālo ceļu atpakaļ uz galvaspilsētu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *