Seno amatu nometne

Seno amatu nometne šogad pagāja pārsvarā janvāra lielās vātras seku likvidācijas darbu zāmē, turpinot četrās pavasara talkās iesāktos darbus — zāģējot rudens un ziemas dabas stihijās nolauztos kokus, tos atzarojot, mizojot un šķirojot. Tā kā šādu, vētras nolauztu, nogāztu un pusnogāztu, koku nometnes vietas apkārtnē joprojām netrūkst, tad lielākā daļa nometnes dalībnieku tika iesaistīti „glābšanas darbos“. Rezultātā ar laipnu zemes īpašnieku atļauju tika iegūts celtniecības materiāls vismaz vienai guļbūvei un slietenim.

Tomēr šādi tīri saimnieciski darbi un ieverojamais karstums netraucēja pievērsties arī citām aktivitātēm. Šogad nometnē tika izmēģināti uz vietas atrodamie māla krājumi – no tiem tika gatavota un dedzināta lipinātā keramika. Jāsaka — rezultāts pārsniedza cerēto — izgatavotie trauki izradījas visnotaļ derīgi lietošanai! Savukārt, ugunskurā tapa arī dažādas bronzas rotaslietas. Pārējā laikā netika pamesti novārtā arī sieviešu rokdarbi: ar vārpstiņu tika vērpti lini, notika celaiņu aušana, izgatavots mežģītais un adatas pinums.

Šogad iepriekš paredzētā popularizēšanas daļa notika pilnīgi atsevišķi no nometnes — nometnē piedalījās tikai organizacijas biedri un īpaši aicināti draugi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *